2017

Laureáti:

Finalists: Richard Loskot, Martin Kohout, Romana Drdová, Dominik Gajarský, Viktorie Valocká

2016

Laureáti: Matyáš Chochola

Finalists: Aleš Čermák, Katarína Hládeková, Anna Hulačová, Matyáš Chochola, Johana Střížková

2015

20. 11. 2015 / Besední dům Filharmonie Brno / Brno

Porota: Holly Block, Gunnar B. Kvaran, Marina Shcherbenko, Alexandra Kusá, Pavlína Morganová, Jiří Kovanda, Marek Pokorný

Tisková zpráva k 26. ročníku Ceny Jindřicha Chalupeckého

Laureáti: Barbora Kleinhamplová

Finalists: Lukáš Karbus, Pavel Sterec, Pavla Sceranková, Vojtěch Fröhlich

2014

20. 11. 2014 / Studio Hrdinů / Veletržní palác / Praha

Porota: Holly Block, Gunnar B. Kvaran, Marina Šerbenko, Alexandra Kusá, Milena Bartlová, Pavlína Morganová, Jiří Kovanda

Tisková zpráva k jubilejnímu 25. ročníku

Laureáti: Roman Štětina

Finalists: Richard Loskot, Martin Kohout, Lucia Sceranková, Tereza Velíková

2013

15. 11. 2013 / Národní galerie/ Praha

Porota: Christian Rattemeyer, Rainer Fuchs, Georg Schöllhammer, Milena Bartlová, Daniel Balabán, Edith Jeřábková, Tomáš Lahoda

Laureáti: Dominik Lang

Finalists: Daniela Baráčková, Aleš Čermák, Václav Magid, Richard Nikl, Aleš Čermák

2012

30. 11. 2012 / Divadlo Husa na provázku / Zelný trh 9 / Brno

Porota: Christian Rattemeyer, Rainer Fuchs, Georg Schöllhammer, Milena Bartlová, Edith Jeřábková, Daniel Balabán, Tomáš Lahoda

Laureáti: Vladimír Houdek

Finalists: Adéla Babanová, Richard Loskot, Jiří Thýn, David Böhm a Jiří Franta

2011

04.11.2011 / Centrum současného umění DOX / Poupětov 1 / Praha 7

Porota: Christian Rattemeyer, Rainer Fuchs, Georg Schöllhammer, Ondřej Chrobák, Edith Jeřábková, Mira Keratová, Tomáš Lahoda

Laureáti: Mark Ther

Finalists: Dominik Lang, Filip Cenek, Pavel Sterec, Jiří Thýn

2010

03.11.2010 / DOX, Centrum současného umění / Poupětova 1 / Praha 7

Porota: Susanne Altmann, Ondřej Chrobák, Mira Keratová, Pavel Liška, Martin Mainer, Joanna Mytkowska, Elizabeth M.Grady

Laureáti: Vasil Artamonov, Alexey Klyuykov

Finalists: Václav Magid, Jakub Matuška aka Masker, Alice Nikitinová, David Böhm a Jiří Franta

2009

10.10.2009 / DOX Centrum současného umění / Poupětova 1 / Praha 7

Porota: Susanne Altmann, Ondřej Chrobák, Mira Keratová, Pavel Liška, Jan Merta, Joanna Mytkowska, Elizabeth M.Grady

Laureáti: Jiří Skála

Finalists: Tomáš Džadoň, David Böhm a Jiří Franta, Petra Herotová, Alena Kotzmannová

2008

/ Dům umění města Brna / Malinovského nám.2 / 602 00 Brno

Porota: Susanne Altmann, Elizabeth M.Grady, Pavel Liška, Joanna Mytkowska, Jan Merta, Jana Oravcová, Jiří Ptáček

Laureáti: Radim Labuda

Finalists: Evžen Šimera, Tomáš Moravec, Ondřej Brody, Zbyněk Baladrán

2007

Porota: Milena Kalinovská, Milena Dopitová, Christoph Grunenberg, František Kowolowski, Jan Merta, Jana Oravcová, Roberto Pinto, Radek Váňa

Ostatní finalisté: Zbyněk Baladrán, Jan Nálevka, Jakub Hošek, Pavla Sceranková

Laureáti: Eva Koťátková

Finalists: Zbyněk Baladrán, Jan Nálevka, Pavla Sceranková, Jakub Hošek

2006

Porota: Milena Kalinovská, Milena Dopitová, Christoph Grunenberg, František Kowolowski, Maria Lind, Jana Oravcová, Roberto Pinto, Radek Váňa

Laureáti: Barbora Klímová

Finalists: Dominik Lang, Tomáš Svoboda, Dušan Skala, Jan Jakub Kotík, Rafani

2005

Porota: Milena Kalinovská, Milena Dopitová, Christoph Grunenberg, František Kowolowski, Maria Lind, Boris Ondreička, Roberto Pinto, Radek Váňa

Laureáti: Kateřina Šedá

Finalists: Alena Kotzmannová, Zbyněk Baladrán, Jakub Hošek, Josef Bolf, Jan Šerých

2004

Porota: Charlotta Kotik, Vladimir Beskid, Magdalena Jetelová, Jiří Příhoda, Jiří Ševčík, Jonathan Watkins, Maria Lind

Laureáti: Ján Mančuška

Finalists: Zbyněk Baladrán, Rafani, Jiří Skála, Jana Kalinová, Isabela Grosseová

2003

Porota: Charlotta Kotik, Vladimir Beskid, Magdalena Jetelová, Jiří Příhoda, Jiří Ševčík, Christopher Tannert, Jonathan Watkins

Laureáti: Michal Pěchouček

Finalists: Jan Šerých, Krištof Kintera, Michaela Thelenová, Ján Mančuška

2002

Porota: Charlotta Kotik,Vladimir Beskid, Magdalena Jetelová, Jiří Příhoda, Jiří Ševčík, Christopher Tannert, Jonathan Watkins

Laureáti: Markéta Othová

Finalists: Lenka Klodová, Federico Diaz, Markéta Baňková

2001

Porota: Magalena Juříková, Richard Drury, Vít Havránek, Michal Koleček, Vojtěch Lahoda, Lenka Lindaurová, Jaroslav Róna, Katarína Rusnáková, Jiří Surůvka, Jiří Valoch

Laureáti: Tomáš Vaněk

Finalists: Krištof Kintera, Pavel Kopřiva, Štepánka Šimlová, Tomáš Hlavina, Markéta Othová

2000

Porota: Magdalena Juříková, Richard Drury, Vít Havránek, Michal Koleček, Vojtěch Lahoda, Lenka Lindaurová, Jaroslav Róna, Katarína Rusnáková, Jiří Surůvka, Jiří Valoch

Laureáti: David Černý

Finalists: Tomáš Hlavina, Veronika Bromová, Jan Stolín, František Kowolowski

1999

Porota: František Skála jr., Karel Císař, Hugo Demartini, Josef Hampl, Olaf Hanel, Ludvík Hlaváček, Petr Pavlík, Tomáš Pospiszyl, Michael Rittstein, Naďa Řeháková

Laureáti: Lukáš Rittstein

Finalists: Krištof Kintera, Tomáš Hlavina, Jan Hísek

1998

Porota: František Skála jr., Hugo Demartini, Josef Hampl, Olaf Hanel, Ludvík Hlaváček, Petr Pavlík, Tomáš Pospiszyl, Michael Rittstein, Naďa Řeháková

Laureáti: Jiří Černický

1997

Porota: Jiří Švestka, Václav Bláha, Vlasta Čiháková-Noshiro, Bedřich Dlouhý, Václav Erben, Milan Grygar, Jiřina Kumstátová, Olga Malá, Ivan Ouhel, Jiří Zemánek

Laureáti: Jiří Příhoda

Finalists: Federico Diaz, Veronika Bromová, Roman Franta, Jiří Černický

1996

Porota: Jiří Švestka, Václav Bláha, Vlasta Čiháková-Noshiro, Bedřich Dlouhý, Václav Erben, Milan Grygar, Jiřina Kumstátová, Olga Malá, Ivan Ouhel, Jiří Zemánek

Laureáti: Kateřina Vincourová

1995

Porota: Milena Slavická, Kaliope Chamonikola, Jan Kříž, Karel Miler, Květa Válová, Jaroslav Róna, Olga Karlíková, Václav Stratil, Marcelá Pánková, Alena Potůčková, Tomáš Císařovský, Jan Merta

Laureáti: Petr Nikl

1994

Porota: Milena Slavická, Kaliope Chamonikola, Jan Kříž, Karel Miler, Květa Válová, Jaroslav Róna, Olga Karlíková, Václav Stratil, Marcela Pánková, Alena Potůčková, Tomáš Císařovský, Jan Merta

Laureáti: Michal Gabriel

1993

Porota: Josef Hlaváček, Marie Judlová, Igor Zhoř, Věra Janoušková, Jiří Šetlík, Karel Malich, Viktor Pivovarov, Joska Skalník, Ivan Kafka, Stanislav Diviš

Laureáti: Martin Mainer

1992

Porota: Josef Hlaváček, Marie Judlová, Igor Zhoř, Věra Janoušková, Jiří Šetlík, Karel Malich, Viktor Pivovarov, Joska Skalník, Ivan Kafka, Stanislav Diviš

Čestná cena: Petr Nikl

Laureáti: Michal Nesázal

1991

Porota: Mahulena Nešlehová, Václav Boštík, Jiří Beránek, Ivan Neumann, Karel Pauzer, Michael Rittstein, ZDeněk Sýkora, Adriena Šimotová, Jiří Valoch

Čestné ceny: Michal Gabriel; Petr Kvíčala

Laureáti: František Skála

Finalists: Markéta Othová

1990

Porota: Mahulena Nešlehová, Václav Boštík, Jiří Beránek, Ivan Neumann, Karel Pauzer, Michael Rittstein, Zdeněk Sýkora, Adriena Šimotová, Jiří Valoch

Čestné ceny: Jan Ambrůz; František Skála jr.

Laureáti: Vladimír Kokolia

Finalists: Jiří Příhoda